Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
TORLAKONDAN - ÇEÇENİSTANDA HAREKETLİ GÜNLER - TÜRK FİLOZOF TORLAKON
   
 ÇEÇENİSTANDA HAREKETLİ GÜNLER

ÇEÇENİSTANDA HAREKETLİ GÜNLER
 Yazı Boyutu

 Tarih : 25.07.2008 - 20:27:40


Komutan Osman a bağlı mücahitlerin Dargo ve Canni-vedeno operasyonlarında elde ettikleri ganimetler arasında oldukça önemli silahlar da bulunmaktadır.

 

ÇATIŞMALARDAN ALINAN GANİMETLER
18/07/2008

 

Çeçenistan da bu sene içerisinde yapılan operasyonlar işgalci ve yandaşlarına ağır darbe vururken bu çatışmalar sırasında Allah ın izni ve yardımı ile mücahitlerimiz ganimetler ve esirler almayı da başarmaktadır.

Komutan Osman a bağlı mücahitlerin Dargo ve Canni-vedeno operasyonlarında elde ettikleri ganimetler arasında oldukça önemli silahlar da bulunmaktadır.

Elde edilen ganimetler arasında Bir keşif gurubunu donatacak kadar etkili ve önemli silahlardan olan bomba atarlı otomatik silahlar roket atarlar, vintöröz marka susturuculu nokta atışı yapan snaypırlar ve birçok bu silahlara ait mermiler bulunmaktadır.

Özellikle bu sene içerisinde düşman askerlerine ağır darbeler vurabilmek için mücahitler tüm imkânlarını kullanmakta ve aldıkları ganimetler ile çatışmalarda kullandıkları cephanenin yerini doldurmaktadırlar. Mücahitlerimiz her bölgede direnişi güçlendirmek için türlü çalışmalar ve yapılanmalar içerisine girmiştir.

Bunlar arasında düşman askerlerinin giydiği elbiseleri temin edip bölgelerde hareket kolaylılığı sağlamak, düşmanı beklemediği zamanda beklemediği yerden vurmak, dağlar ve şehirlerde hareketi güçlü tutabilmek için düşman ordularının içerisinden haber ve istihbarat sağlamak ve daha birçok taktiklerle düşman askerlerini zaafa uğratmak ve özellikle işbirlikçilerin bulunduğu görevleri terk etmesi hedeflenmiş ve bunda büyük oranda başarı sağlanmıştır.

Bizlerde tüm gayretleri ile işgali sona erdirmek için düşmandan kurtuluş mücadelesi veren mücahitlerimizi Allah ın koruması ve onları düşmanlarına karşı güçlü kılması ve onlara zaferler vermesi için dualar etmekteyiz.

 

http://www.alkavkaz.com/haber/haber_detay.php?haber_id=536

  Editör :  TORLAKON

2560 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 8 Puan Verildi
 Kaynak :  TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Kategori ¬ TORLAKONDAN

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru
  DEĞERLİ CANLAR MERHABA Torlakon ocağı, Türk Milletinin ve insanlığın bekâsı için tütmektedir. Nefesi olmak istiyorum, kâlbi vatan için atanın; sesi olmak istiyorum, toprakta kefensiz yatanın(TORLAKON)  

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
DÜNYAYA SÖZLER DÜNYAYA SÖZLER
Ah Ömrüm Ne tez eriştim güzüne senin Geriye dönüp baktığımda, daha dün gibi; şu çocuğunki hâlim. Küçücük bir farkımız var belki; O, büyüklerinin pabuçlarını giymiş de dolaşıyor, benim ise hiç olmamıştı pabucunu giyebileceklerim. Hoş, şimdi bile yok...
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 173
 Dün : 225
 Toplam : 725076
 Ip No : 52.23.192.92
     
 
 Vatan Size Minnettar
 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.2964 5.3059
  Euro 4.7673 4.7988
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

   © Copyright - 2008- TÜRK FİLOZOF TORLAKON - Tüm Hakları Saklıdır. 

TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.