Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
TORLAKONDAN - Onların Alevîlikle hiç ilgisi yok - TÜRK FİLOZOF TORLAKON
   
 Onların Alevîlikle hiç ilgisi yok

Onların Alevîlikle hiç ilgisi yok
 Yazı Boyutu

 Tarih : 08.11.2008 - 17:38:07


Ankarada yapılacak olan Alevî mitingine Cem Vakfı Başkanından çarpıcı bir çıkış geldi: Bunların Alevîlikle ilgileri yok, cem evine gitmez, Aliyi, Muhammedi, Kuranı tanımazlar Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan yarın Ankarada yapılaca

 

Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan yarın Ankara'da yapılacak mitingi desteklemediğini söyledi.

İzzettin Doğan mitinge ilişkin görüşünü Cem TV'de açıkladı: "Mitinge desteğim yok, çünkü; bu mitingin liderliğine soyunanların Avrupa'dan kaynaklı tipler olduğunu ve Alevîlikle ilgisinin olmadıklarını biliyorum da onun için . Yani ismi Alevî ama cismen ne Cemevlerine giderler, ne Alevî ritüellerine katılırlar, ne peygamberi tanırlar ne Kuran'ı tanırlar ne de Muhammed’i.

Bugün Türkiye'de bir Kürt hareketi var. Şimdi Alevîleri de harekete geçirmeye çalışarak burada bir destek arayışının Alevî bayrağı altında yapılması sağlanmak isteniyor. Oraya Alevî yurttaşların itibar edeceğini katılacağını zannetmiyorum. 25 -30 milyon insandan kaç kişinin katılacağını göreceğiz. Bu
katılacak olanların da genelde Kürt olayını savunanların oluşturacağını sanıyorum. Çünkü ileri harekete geçirmek öyle üçyüz beşyüz kişiyle olmaz. Alevîler harekete geçmez mi? Elbette geçecektir. Meşru sınırlar içinde kalarak her demokraside olduğu gibi bir kitle hareketiyle 'Siyasal iktidar aklını başına alma zamanı geldi' diyebilecek noktaya Alevîler gelebilir. O zamanda öyle üçyüz beşyüz kişi değil. Birkaç milyon insanla Ankara'da o gösteriyi yaparsınız. O da zamanı geldiğinde yapılacaktır. Biz büyük bir sabır gösterdik. Bugün Türkiye zor dönemden geçiyor. O zor döneminde Türkiye'nin biz de üstüne tüy dikmeyelim dedik. Yani onun sebebi olmayalım.
O sorumlulukla bilinçle hareket ediyoruz ve diyoruz ki biz mahkemelerin kararını bekliyoruz. Biz meşru sınırlar içerisinde demokratik hakları kullanarak dört bine yakın dava açtık.

Alevîlerin kendileri açısından ibadet için bir yer tayin etmeleri temel bir hak mıdır, değil midir? Bunun cevabını hakim verir. Bunun cevabını bilir kişi vermez.

Başbakan'ın yaymaya çalıştığı bir anlayış var. Ne diyor başbakan 'Sen Müslümansan camiye gel o zaman' Ben Müslümanım ama senin gibi Müslüman değilim, ben Müslümanlığı senin anladığın gibi anlamıyorum. Bu ülkeyi Müslüman yapan benim anladığım şekildeki İslamiyettir.
Yani Mevlana'nın Yunus Emre'nin, Hacı Bektaşî Veli’nin, Ahmet Yesevî'nin İslam anlayışıdır. Anadolu'yu Müslümanlaştıran bu ulu kişilerdir."…

 

Gerçek Alevî-Bektaşî canlarımız bu vatana sahip çıkmasını bilecektir.

 

“Kendi aklına hakim olamayanlar, başkalarının aklına mahkum olurlar.

Kendi yurduna sahip çıkamayanlar; vatan, bayrak, namus diye ağlar dururlar.” (Torlakon öğretisi)

  Editör :  TORLAKON

2079 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Kategori ¬ TORLAKONDAN

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru
  DEĞERLİ CANLAR MERHABA Torlakon ocağı, Türk Milletinin ve insanlığın bekâsı için tütmektedir. Nefesi olmak istiyorum, kâlbi vatan için atanın; sesi olmak istiyorum, toprakta kefensiz yatanın(TORLAKON)  

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 14
 Bugün : 2
 Dün : 208
 Toplam : 751713
 Ip No : 3.88.220.93
     
 
 Vatan Size Minnettar
 

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7311 5.7414
  Euro 5.3073 5.3425
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

   © Copyright - 2008- TÜRK FİLOZOF TORLAKON - Tüm Hakları Saklıdır. 

TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.