Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
DÜNYA - Yağmur Yağmasın Duası - TÜRK FİLOZOF TORLAKON
   
  Yağmur Yağmasın Duası

 Yağmur Yağmasın Duası
 Yazı Boyutu

 Tarih : 10.01.2018 - 11:50:47


2017 Yılı ülkemiz için son 44 yılın en kurağı olmuş; 2018 için de kaygılanmaktayız. Kuzey Amerika nın bazı bölgeleri son 130 yılın en soğuk günleriyle donarken, ılıman günler geçiren Alaska ya birkaç yıldır hiç kar yağmamış. Avustralya ise son 79 yıl

 

*** Yağmur Yağmasın Duası ***

2017 Yılı ülkemiz için son 44 yılın en kurağı olmuş; 2018 için de kaygılanmaktayız. Kuzey Amerika’nın bazı bölgeleri son 130 yılın en soğuk günleriyle donarken, ılıman günler geçiren Alaska’ya birkaç yıldır hiç kar yağmamış. Avustralya ise son 79 yılın en kavurucu günlerini yaşamakta olup 47 dereceyi aşan sıcaklarla haşlanan yarasalar topluca ölmekteymiş…


Güney komşumuz Suriye’deyse durum bir başka içler acısı; kışta kıyamette yerinden yurdundan olan garipler “Kar da yağmur da yağmasın” diye dua ediyorlarmış… En başından beri yanlış politikalarla perişanlığın batağına düşürdük onları; İsrail’in isteyip de yapamadığını yaptık. Hem ekonomiden hem huzurdan ve hem de insanımızdan kaybettik, kaybetmeye de devam ediyoruz. Şimdi bizler kuraklığın pençesine doğru ilerlerken kar-yağmur yağsın diye dua ediyoruz; onlar ise, yağmasın diye… Bu durum bir babanın öyküsünü getirdi aklıma:

İki kızı olan bir baba, gelin gönderir onları; birini aşağı, diğerini de yukarı köye… Aradan birkaç hafta geçtikten sonra hanımı seslenir; “Ya adam! Kızları gönderdin de hiç arayıp sormadın halları nicedir diye! Hele bi git gör huzurları yerinde midir nedir!”

Aşağı köye giden baba kızına sorar “mutlu musun” diye. Kızı da, eşinin kerpiç işleriyle uğraştığını ve işlerinin yolunda gitmesi için de “yağmur yağmasın” diye dua edip durduğunu söyler.

Daha sonra yukarı köye yönelen baba, oradaki kızına da aynı soruyu sorar. O da, eşinin ırgatlık yaptığını ve ürünün bereketli olması için “yağmur yağsın” diye dua edip durduğunu anlatır.

Evine dönüp gelen adam hanımına der ki;

Bizim kızların işi Allah’a kalmış hanım; biri yağmur yağsın diye dua ediyor, diğeri de yağmasın diye…

“İbretli nasip; yaptığınız duaya kulak misafiri olan duası makbûl bir delinin âmin demesidir.”(Torlakon)  Editör :  TORLAKON

3839 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 40 Puan Verildi
 Kaynak :  TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Kategori ¬ DÜNYA

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru
  DEĞERLİ CANLAR MERHABA Torlakon ocağı, Türk Milletinin ve insanlığın bekâsı için tütmektedir. Nefesi olmak istiyorum, kâlbi vatan için atanın; sesi olmak istiyorum, toprakta kefensiz yatanın(TORLAKON)  

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 3
 Bugün : 100
 Dün : 146
 Toplam : 1095499
 Ip No : 3.236.116.27
     
 
 Vatan Size Minnettar
 

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 32.7810 32.8400
  Euro 20.5806 20.7169
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

   © Copyright - 2008- TÜRK FİLOZOF TORLAKON - Tüm Hakları Saklıdır. 

TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.