Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
TORLAKONDAN - Çeçenistanda MOSKOF MEZALİMİ SÜRÜYOR - TÜRK FİLOZOF TORLAKON
   
 Çeçenistanda MOSKOF MEZALİMİ SÜRÜYOR

Çeçenistanda MOSKOF MEZALİMİ SÜRÜYOR
 Yazı Boyutu

 Tarih : 28.09.2008 - 09:21:03


İlk olarak Rus askerlerinin ve istihbarat birimlerinin Çeçenistanda hala işlemeye devam ettikleri insanlık suçlarıyla ilgili gerçekleri burada yayınlama fırsatını bana tanıyan herkese teşekkür etmek istiyorum...

 

Çeçenistan'daki Rus Terörü

Bismillahir Rahmanır Rahim.

Kur'an-ı Kerim, El Enfal Suresi, 18. ayet
"İşte durum böyledir: (Allah mü’minleri güzel bir şekilde dener), ve ayrıca Allah, kâfirlerin planlarını ve stratejilerini bozandır."


İlk olarak Rus askerlerinin ve istihbarat birimlerinin Çeçenistan’da hala işlemeye devam ettikleri insanlık suçlarıyla ilgili gerçekleri burada yayınlama fırsatını bana tanıyan herkese teşekkür etmek istiyorum.


Bir hatırlatma yapayım, bu siteyi ilk olarak İngilizce yapmıştım, şimdi Türkiye’deki kardeşlerimin de daha kolay anlayabilmesi için sitemi kendi dilime tercüme ettim. İngilizce sitenin linkini bir yabancıya vermek isteyenler için:
http://www.russian-terror-in--chechnya.blogspot.com/

Bu çocuktan ne istediler?


Bu gülümseyen yüze insan nasıl böyle bir şey yapabilir?

Bu acıyı dindirmek için sadece bir anne öpücüğü yeterli mi? O anne cocuğu için bir ağrı kesici hap alabiliyor mu, bulabiliyor mu?


Rus askerleri “Çeçen çocukları bile bizi öldürmeye yemin etmiş, bu yüzden ilk olarak Çeçen çocuklarını katlediyoruz.” diyor. O çocuğun gözleri önünde annesini ve babasını öldürüp, 14 yaşındaki kız kardeşine tecavüz ederlerse ondan başka ne bekleyebilirler?Ölü bir Çeçen’e Rus saygısı. Ölmüş insanların üzerinde köpekler geziyor.
Çeçenistan’da Ruslar Çeçen ölülerini köpeklerin yemesi için sokaklarda bırakıyor.

Rus askerleri. İnsan hakları savunucuları.


RUSLARIN GERÇEK YÜZÜ.
Çeçenistan’daki Rus askerlerinin yaptığı açıklamalar.

"Bir keskin nişancı Çeçen kadınını hatırlıyorum. Onu iki zırhlı aracın arasına ayak bileklerinden çelik kablolarla bağlayıp sonra da araçlar arasında onu gerip paramparça etmiştik. Her yer kan olmuştu, ama bizim oğlanların buna ihtiyacı vardı." – rus askeri

"Çeçenistan’da katliamlar yapmadıkça hiçbir yere varamayız. Onlara karşı acımasız olmalıyız. Aksi takdirde hiçbir şey elde edemeyiz.” - 21-yaşındaki bir rus askeri

"Biz o kadar bariz yapmıyoruz, onlar da işi fazla kurcalamıyor. Herkes burada işlerin böyle yürüdüğünü anlıyor.” - 21-yaşındaki bir rus askeri yetkililerin savaş bölgesinde işlenen insanlık suçları için ciddi bir soruşturma yapmayacağından emin olarak konuşuyor.

"Biz ayrıca yakaladığımız mücahidleri inmeden önce helikopterlerden atıyorduk. İşin püf noktası doğru yüksekliği seçmekti. Onların hemen ölmesini istemiyorduk. Ölmeden önce acı çekmelerini istiyorduk. Bu belki zalimce gelebilir, ama bir savaşta bu, hissettiğiniz korkudan kurtulmanın ve ölen arkadaşlarının acısıyla baş etmenin neredeyse tek yolu.” - Boris, rus askeri

Rusların kafası karışmış. Bu işkence yaparak öldürdükleri Çeçen’in vücudundaki işaretlerden hangisine mensublar?
Onlar Nazi mi, yoksa Yahudi mi? Yada her ikisi mi?

Bu Çeçen’in kafatasının yarısı nerede? Bir insanı öldürmek için tek kurşun sıkmak yeter. Vücudunda bir çok kurşun yarası görebiliyoruz. Onları sayabiliyor musunuz? Hepsini sayamazsınız. Çünkü bu adamın cesedi de yakılmış.


****************************************************************************
Bu bölümdeki fotoğrafların geri kalanını sansürledim, çünkü sitemi okumaya devam etmeyeceğinizden korkuyordum. Onları görmek istiyorsanız lütfen yaptığım bu ikinci siteyi ziyaret edin:

http://russian-genocide-over-chechen-people.blogspot.com/

Ama sizi uyarıyorum. Çeçen’lerin hergün yaşadığı şeyleri görmeye belki dayanamazsınız.
****************************************************************************

Rus askerleri yaptıkları katliamdan sonra Sivil Çeçen’leri gömerlerken büyük bir gururla bu anı ölümsüzleştirmek istemiş.


Çeçen’leri yakmak rus askerleri arasında alışıldık bir suç.
Ve, toplu katliamlar.


Rusların Çeçenistan’a getirdikleri şeyler…
rus İŞGALİNDEN SONRA ÇEÇENİSTAN’IN BAŞKENTİ.Belki yakından bakmak istersiniz.

Bu kadınlar boşuna ağlamıyor.

BU ADAMLARIN BU ZAVALLI İNSANLARI SAVUNMAYA HER TÜRLÜ HAKLARI VAR.
SON SÖZ.


Rusların Çeçenistan’a saldırmasından 2 ay önce Yahudi aileleri Çeçenistan’dan çıkartıldı. Sadece bazı yaşlı Yahudiler orada kaldı.İsrail’in gizli servisi mossad yine işini yaptı. Batan gemiyi ilk kimin terk ettiğini bilirsiniz: Fareler. Her zaman ve her yerde bu aynıdır.

Mesala: Amerika’daki 11 Eylül’deki İkiz kuleler olayı. O kulelerde çalışan bütün Yahudilere o gün işlerine gitmemeleri söylenmişti. Görünüşe bakılırsa Mossad, dünyada çalışan ve işini yapan tek gizli servis.

Şimdi neden burada Yahudilerden söz ettim?
Sizlere Çeçen’lerin Yahudilerden nefret ettiğini göstermek için mi? Hayır!
Aslına bakılırsa Çeçen’ler herkese karşı çok iyi komşudurlar. Gelenekleri ve İslam onlara bunu yapmalarını söylemektedir. Misafir Çeçen’ler için Allah misafiridir.
Çeçen’ler arkadaşlığa çok önem verirler, zayıf olana ve ihtiyacı olana her zaman yardım etmeye hazırdırlar. Şu anda bile Çeçenistan’a gitmenize izin verilse ki Rusya artık Çeçenistan’a kimseyi sokmuyor, o yokluk ve sefalet içinde yaşayan insanlar evlerine gittiğiniz zaman ayrılırken size verecek hiçbir şey bulamasalar en azından bir mendili hediye olarak zorla verirler. O mendili almaktan başka şansınız yoktur. Yani bizim eski Türk gelenekleri gibi. Bir Çeçen’i tanıma fırsatınız olursa ne dediğimi anlarsınız.

Burada Yahudilerden bahsetmemin sebebi size Rusların bir başka yalanını göstermekti. Ruslar Çeçenistan’ı 1999’da ikinci kez işgal etmelerinin sebebi olarak bütün dünyaya iki sebep gösteriyor.

1. 1999’daki Rusya’nın çeşitli şehirlerindeki apartman bombalama olayları.
2. Çeçen mücahidlerin Dağıstanlı müslümanlara yardım etmek için Dağıstan’a girişi.

Bu bir yalandır. Çünkü yahudi aileleri bu iki olay olmadan 2 ay önce Çeçenistan’dan alınmışlardır. Yani Ruslar aslında bu iki olay olmadan en az 2 ay önce Çeçenistan’ı işgal etmeye karar vermişlerdi. Rusya’daki apartman bombalama olaylarını da sitemi okumaya devam ederseniz size anlatacağım. Bu olaylar aslında Rus gizli servisi FSB tarafından Rusya’nın Çeçenistan’ı işgalini dünyaya haklı gösterebilmesi için gerçekleştirilmiştir. Bu olayların ertesi günü de Putin Hava kuvvetlerinin Çeçenistan’a bombardıman yapmasını emretmiştir. Ve, işgali başlatmıştır.

Yahudi ailelerinin Çeçenistan’dan alınmasının ardından rus aileleri de oradan çıkartılmıştır. Bazı Rus aileleri yıllardır kendilerine iyi komşuluk yapan Çeçen’leri bırakıp oradan gitmek istememişlerdir.Onlar Rus askerlerinin kendilerine dokunmayacağını düşünmüşlerdi. Ne de olsa kendileri de bir Rus’tu. Onlara ne olduğunu tahmin edin. Rus askerleri onları hain olarak cezalandırdı, ve onları Çeçen’lerle birlikte işkence kamplarına kapatıp tecavüz etti ve işkenceyle öldürdü.

Ben Çeçen değilim, Çeçen’ler bana bunları yazmam için para da vermedi. Aslında ben 4 saat öncesine kadar bir web sitesi nasıl yapılır onu bile bilmiyordum. Ama internetteki bir forumda Ruslar beni çok kızdırdı ve ben de bu siteyi yapmaya karar verdim ve yaptım. Sakın bu fotoğrafların ve anlattığım hikayelerin doğru olmadığını sanmayın. Bunları yıllarca, bütün gün araştırma yaparak topladım. Ama, bir web sitesi yapmayı bilmiyordum, ve bunun için param da yoktu. Burası bedava bir sitedir, siz de isterseniz kendinize böyle bir site yapabilirsiniz. O forumdaki beni gerçekten kızdıran Ruslara gelince… Ruslar Çeçen’lerin yokluğunda harika konuşmalar yaparlar. İstedikleri her şeyi söylerler. Nasıl olsa karşı çıkan yok, sık sıkabildiğin kadar. Ama Ruslar sadece yalan söylerler ve sadece yalanlara inanmayı severler. Onların tarihlerini biliyorsunuz. Komunizmden söz edip zamanınızı almanın gereği yok. Ve, Çeçen’ler kendilerini internette savunamazlar. Siz hala Çeçen’lerin bilgisayarlara, yüksek hızlı internet erişimine sahip olduğunu mu sanıyorsunuz? Bir çoğunun başını solacak bir evi bile yok. Onlar şu anda elektiriği ve suyu olmayan çadırlarda yaşıyorlar. Ve, geceleri Kafkasya’da sıcaklık -30, -40 derecelere kadar düşer. Gerisini siz düşünün.

Gerisini sıcak evlerinizde tahmin edemiyorsanız tekrar deneyeyim. Neden burada Çeçenistan’ı savunmak için bir Çeçen bulamıyoruz? Bu Çeçen’ler nerede? Çeçenistan’ın başkenti Grozny’nin Rus işgalinden sonraki fotoğraflarını gördünüz. Başkentleri ikinci dünya savaşından çıkmış Berlin’e benziyor. Ortalıkta sadece yıkıntı ve toz toprak var. Hastane yok, okul yok, ev yok. Hiçbir şey yok. Şimdi onlara ne olduğuna dair aklınıza bir fikir geldi mi? Bütün o sivillere? Okul çocuklarına? Bebeklere? Onlar Rus jetleri, helikopterleri, topçuları, füzeleri tarafından öldürüldüler. Size sadece 1999 senesi için bir istatistik vereyim. Sadece Rus topçusu Çeçen şehirlerine Çeçenistan’ın her metre karesine 3 tane mermi düşmesine yetecek sayıdaki top mermisini attı. İşi garantiye almak istedikleri kesin.

Önce Rus hava kuvvetleri Çeçen şehirlerini vurdu.


Sivil hedeflerin vurulmasının Genova anlaşmasında yasaklanmış olduğunu sanıyordum.

Sonra Rus topçusu ve füzeleri.

Şehirlerinin bombardımandan sonraki halini gördünüz.
Çeçen şehirleri ve köyleri bugün hala aynı şekilde bombalanıyor.

Sonra Rus ordusu Çeçen şehirlerine girdi ve orada hayatta kalmış olan insanları toplayıp işkence yapmak, tecavüz etmek ve öldürmek için işkence kamplarına gönderdi.

Aşağıdaki sitede bu işkence kamplarında görevli olan bir rus gardiyanın göndermiş olduğu mektubun ingilizcesi var. Çok kısa bir mektup. O sitede lütfen sol taraftaki MASSACRE yazısına tıklayın, mektubu göreceksiniz.
http://www.sheeshan.com/

Türkçeye tercümesini aşağıdaki linkte yayınladım:

http://rus-gardiyanin-mektubu.blogspot.com/

Bazı Çeçen'ler bu bombardımanlar sırasında dağlara kaçabildi...


Ama Rus hava kuvvetleri bugün hala bu dağları GENOVA anlaşmasında yasaklanan NAPALM bombalarıyle yakmaya devam ediyor.

Kardeşlerimizden bazıları Çeçenistan’ın dışındaki mülteci kamplarına kaçmayı başardı.

Ama bugün elektiriği, suyu olmayan çadırlarda, aç ve hasta olarak yaşıyorlar. Ne doktorları ne de ilaçları var. Kardeşlerimizin %80’i tuberkuloz hastası oldu.

Ve, son olarak bazıları hala Çeçenistan’da yaşıyor. Onların hiçbir yere kıpırdayacak paraları yoktu. Onlar şimdi Rusların yaptığı sistematik işkence ve tecavüzlerin altında yaşıyorlar.
Bu resimlerde Rus askerleri tarafından Çeçenistan'daki bir Rus kızı kaçırılıyor. Bu kadar basit. Bu askerlere bunu neden yaptınız diye bir soru sorulmayacak, haklarında soruşturma açılmayacak. Ruslar bunu kendi cinslerine bile yapıyorlar.

Rusya’daki 1999 yılındaki bina bombalama olaylarının Çeçen’ler tarafından yapıldığından bahsediyorsunuz, ve Beslan katliamından.

O binalar eski KGB yeni adıyla FSB olan Rus gizli servisi tarafından havaya uçuruldu. Rusya’daki 1999 bombalama olaylarının Putin’in Rusya’da siyasi bir zafer kazanması için planlandığı ortaya çıktı. İngiltere'nin saygı değer gazetelerinden birinde yayınlanan makaleyi okumak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayın:
http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2004/03/13/wruss13.xml&sSheet=/news/2004/03/13/ixnewstop.html

Bu makaleyi henüz tercüme etmedim, birkaç gün içinde tercüme edip burada yayınlayacağım.

KGB/FSB bu korkunç şeyi kendi insanlarına Putin’in emriyle yaptı. Peki ne için? Çeçenistan işgalini haklı göstermek için. Çeçenistan’daki petrolü çalmak için.
Rusya halihazırda köleleştirdiği Orta Asya Türk cumhuriyetlerindeki petrolü ve doğal gazı çok ucuza alıyordu. Peki bu yeterli miydi? Hayır. Burada Ruslardan bahsediyoruz. Bu bombalama olaylarının ertesi günü Putin Rus hava kuvvetlerine Çeçenistan’ı bombalaması emrini verdi, ve savaş ilan etti.

Bu numara daha sonra CIA/FBI ve Neocon’lar tarafından kullanıldı ve 11 Eylül tarihinde ikiz kuleler havaya uçuruldu.

Beslan katliamı.
Nihayet bazı insanlığını henüz kaybetmemiş olan Ruslar Beslan hakkındaki gerçekleri yayınladılar. Bu işe çok sevindim. Onlara minnettarım. Lütfen Beslan hakkındaki bu araştırmayı okuyun ve gerçek katillerin, teroristlerin(*) kim olduklarını görün.
http://prima-news.ru/eng/news/articles/2005/3/8/31400.html

Makalenin tercümesi aşağıdaki linktedir:
http://beslan-gercegi.blogspot.com/

Bu artık Rusların Çeçenistan’daki kirli savaşının rutin, alışıldık bir işleyişi haline gelmiştir. Önce Rus sivillerin üzerine bir saldırı organize edip uygularlar, sonra da bu saldırılardan Çeçen’leri sorumlu tutarlar. Ne kolay bir hedef? Çeçen’leri kim koruyabilir, kim korumayı düşünebilir? Yada onları korumak için kim bir takım bilgilere sahip olabilir? Ruslar yaptıkları soykırımı gizlemek için Çeçenistan’a giden ve Çeçenistan’dan çıkan bütün yolları kesmiştir. Sadece kendi propaganda haberlerini vermektedirler. Bizim televizyonlarımıza bir baksanıza, Ruslar Aslan Mashadov’u şehit etmeseydi Çeçenistan haberlerde hiç çıkmıyordu, ve şimdi de kısa bir süre çıkıp kayboldu. Eskiden böyle miydi? Hayır. 1995-96 yıllarında gazetelerimizde Çeçenistan haberlerini görebiliyorduk. Sonra ne oldu da bu haberler bize gösterilmez ya da çarpıtılarak gösterilir oldu? Rusya Türkiye’ye baskı yaptı, ve halihazırda milleti zaten inleten 28 Şubat’çı kafirler bu haberleri yasakladı. Herkes kendi adamını koruyor, Rusya’daki Yahudilerin yaptıklarını Türkiye’deki Yahudiler destekliyor. Sözün kısası, saldırganlıklarını haklı göstermek için bunlar kendi insanlarını bile öldürüyorlar.

************************************************************************************
Aşağıdaki link size vermek istediğim en önemli link. O sitede Çeçenistan’daki trajedi ile ilgili internetteki hemen hemen bütün sitelerin linklerini bulabilirsiniz. Ki bu linklerin çoğu uluslararası insan hakları ve soykırım izleme örgütlerine aittir. Orada videolar ve daha fazla fotoğraf bulabilirsiniz.

Bu linki vermek bu siteyi hazırlamaktaki en önemli amaçlarımdan biriydi. Lütfen insanlık adına birkaç dakikanızı ayırın:
http://www.hrvc.net/htmls/links.htm

************************************************************************************

Çeçen’lerin savaşta domuz olduğunu ve Rus askerlerinin boğazını kestiklerini filan söylemeden önce lütfen o sayfadaki özellikle aşağıda vereceğim linkleri ziyaret edin.Çeçen’ler söylendiği gibi bunları yapıyorlarsa bile, bunları tecavüzcü katillere, Rus askerlerine yapıyorlar. Sivillere yapmıyorlar. Rusların yaptığı gibi 16 günlük bebeklere, hamile kadınlara yapmıyorlar. Onlar asker. Ve, şu anda işgal ettikleri bir ülkedeler. Bunun için ağlayıp sızlanamazlar. Size ağlayıp sızlanmayı tercih ederlerse, en iyisi onlara evlerine geri dönmelerini tavsiye edin.


Nizam videos on russian war crimes
Tercümesi: Rus savaş suçları konusundaki Nizam videoları.
http://www.chechnya.250x.com/video.htm
http://www.ichkeria.250x.com/film.htm

Video documenting Russian atrocities
Tercümesi: Rus zulmünü ve rezilliklerini belgeleyen video.
http://www.hrvc.net/news2004/28b-5-04.html

Catastrophe in Chechnya - Escaping the Quagmire
- By The American Enterprise Institute
Tercümesi: Çeçenistan’daki yıkım – bataklıktan kaçış.
– Yayınlayan Amerikan Girişim Enstitüsü
http://www.aei.org/events/type.upcoming,eventID.675,filter./event_detail.asp#

Justice Denied - video on the human rights situation in Russia
Tercümesi: Adalet görmezlikten geliniyor – Rusya’daki insan hakları durumu konusundaki video
http://emedia.amnesty.org/Russia_English.ram

A Journalist in Chechnya- An interview with Anne Nivat
- By the United States Holocaust Memorial Museum (August 2002)
Tercümesi: Çeçenistan’da bir gazeteci – Anne Nivat’la bir söyleşi
– yayınlayan ABD Soykırım Hatırlama Müzesi (Ağustos 2002)
http://www.ushmm.org/conscience/chechnya/nivat/nivat.php

Video presentation given by Bill Frelick
- By the United States Holocaust Memorial Museum (February 2001)
Tercümesi: Bill Frelick tarafından yapılan video sunumu
– yayınlayan ABD soykırım hatırlama müzesi (Şubat 2001)
http://www.ushmm.org/conscience/events/chechnya/chechnya_high.htm

Çeçenistan’daki Rus işgali hakkındaki en güncel bilgileri aşağıdaki sitede bulabilirsiniz: (Bu yüzden Ruslar bu siteyi sık sık kapatıyor, yada kapatmaya çalışıyor. Site Rusca, İngilizce ve Türkçe dillerinde hazırlanmış.
http://www.kavkazcenter.com/

Gördüğünüz gibi Çeçen’lerle Rus ordusunun birlikte yaşayamayacağı çok açıktır. Çeçen’ler sadece oradaki eski Rus komşularıyla birlikte yaşayabilirler, tabi onlardan arta kalanları bulabilirlerse. Ama Rus ordusuyla ve Rus bayrağı altında asla yaşayamazlar. Gördükleri bu kadar katilam ve insanlık dışı davranıştan sonra onlardan Rus devletiyle bir insani ilişkiye girmeleri nasıl beklenebilir?

Ve, katil Rus ordusunun tecavüzcü askerleri. Yada onları koruyanlar. Size kötü bir haberim var. Aşağıdaki yazı Çeçen mücahidlerin haberlerinden alınmıştır.

"9 Rus askerinin infazı. Allah’ın yardımıyla Mücahid liderliğinin esir 9 Rusun infazı konusundaki emri gerçekleştirilmiştir. Bu, üç gün geçerli kalan bir uyarı sonunda gerçekleşmiştir. Rus askeriyesi savaş suçlusu Albay Yuri Budanov’’u mücahidlere teslim etmemiştir. Albay Yuri Budanov küçük yaştaki bir Çeçen kızına tecavüz edip sonra da üzerinden tankla geçerek onu alçakça öldüren bir kişidir."

O 9 Rus özel harekat askeri (OMON) silahlarıyla birlikte, mücahidler tarafından üslerine yapılan bir baskında kaçırılmışlardı.

Bence birçok insanın, özellikle Amerika’lıların aynı sorunu var. Ya yapılan bu zulümler umrunuzda değil, yada bütün bu olup bitenler hakkında yeterli bilgiye sahip değilsiniz. Bu yüzyılı alnımızın akıyla tamamlayabilmemiz için insanların uyanması gerekmektedir. Bizi yöneten kukla Yahudi hükümetleri ve Yahudi medya ağaları yüzünden yaşayan ölüler gibi ortalıkta dolaşıyoruz. Çocukluğumuzdan başlayarak sürekli beynimiz yıkanıyor. Bir an önce gerçeklerle yüzleşsek iyi olur, yoksa gerçekler hiç beklemediğimiz bir anda bizleri kıskıvrak yakalayacak. Zalimlerin planları ne olursa olsun, galip gelecek olan plan Allah’ın planı olacaktır. Arada yaşanacak olan olaylar ise sadece bir imtihandır. Rabbim bu kafirleri darmadağın edecektir. Dünyanın herhangi bir yerinde bir zulüm varsa hepimizin oraya yardım etmesi gerekir, yoksa eninde sonunda bu zulüm gelip bizi etkileyecektir. Yaptıklarımızın, görmezlikten, duymazlıktan geldiklerimizin cezasını yeterince çekmedik mi? Bunları yaşamadık mı? Akıllanmamız için daha ne belalar çekmemiz gerekiyor?

Bu site benimkinden daha iyi: Lütfen onu ziyaret edin.
http://www.chechenworld.com/

Çeçenistan’da yaşananları ilk elden dinlemek istiyorsanız lütfen aşağıdaki siteyi ziyaret edin: O makalelerin de tercümesini en kısa zamanda yapıp burada yayınlayacağım.
http://www.comebackalive.com/df/dplaces/chechnya/index.htm

O web sitesinde (in a dangereous place) diye bir yazı var. Üzerine tıklayın veiki makale göreceksiniz. Lütfen onları okuyun. Amerika’lı bir gazeteci tarafından yazılmıştır. İnsanı son derece etkileyen yazılardır. Bu yazıların gerçek olduğunu onaylayabilirim, çünkü Çeçenistan’la ilgili çok yazı okudum. Bunlar sık sık karşılaştığım hikayeler.

Bu zulüm bizden fazla uzakta değil. Başımızda amerika’nın ve rusya’nın sahip olduğu gibi hükümetler oldukça, yani kısacası Yahudiler tarafından yönetildikçe belki de bir sonraki kurban biz olacağız. Bu hastaların ne yapacağı hiç belli olmaz. Rusya bunu sessizce yapıyordu, şimdi de Amerika yapmaya başladı. Her ülkedeki her sorumluluğunu bile vatandaştan şunu istiyorum. Sizi yöneten bu insanların sizleri herhangi bir savaşa sürüklemelerine izin vermeyin. Onlar para kazanacak diye milyonlarca masum insanın ölmesi, acı çekmesi gerekmiyor. Bu birkaç milyon yahudinin 3 milyar nüfusu olan dünyanın kaderini belirlemesine izin vermeyin. Adam öldürme insanca bir davranış değildir. Bu pislik bize yakışmıyor.

İşin garibi Horace Mann adındaki bir yahudinin şöyle bir sözüne rastladım. Bu sözü antioch Kolejinde 1880'li yıllarda söylemiş:

“İnsanlık için bir zafer kazanmadıkça kendinizden utanın.“

Söyleyene ve ne yaptığına bak. Yahudilerin her konuyu ikili olarak yönetip, o konuyu da sömürmelerine güzel bir örnek daha. İnsanlığı katledenler onlar, insanlık haklarını savunuyor olarak görünenler onlar.

İnsanlık için konuşan bir sese kulak verdiğiniz için teşekkür ederim.

Çeçenistan’ın dışındaki bir mülteci kampında Çeçen çocukların çizdiği resimler.

BU MANZARALARDAN MUTLU MUSUN?
ÜZERİNDEKİ BU PİSLİKLE RAHAT MISIN?
BUNU SANA SORUYORUM ÇÜNKÜ BEN BU MANZARALARDAN HİÇ MUTLU DEĞİLİM.

Bir Avrupa Birliği parlementosu temsilcisi Çeçenistan’ı 1996’da ziyaret ederken.

Ama bu artık geçmişte kaldı, çünkü Rusya şimdi Çeçenistan’a kimseyi sokmuyor. Hatta uluslar arası insani yardım örgütlerini bile. Bugün kimse Çeçenistan’a giremiyor ve çıkamıyor. Ruslar yaptıkları soykırımın üzerini örtmeye çalışıyor.

İşte bir söz daha:
“Ölüler adalet için yakaramaz, bu, yaşayanların onlar için yapması gereken bir görevdir.”
- Lois McMaster Bujold

Benim çığlığımı duyabiliyor musunuz?

Rusya ile devam etmekte olan ikinci savaş boyunca, Çeçenistan büyük çapta bir insalık felaketi yaşadı: nüfusunun en azından yüzde 25’i katledildi. İşkence, tecavüz, cinayetler, ve nüfusa terör yaşatan Rus ölüm mangaları Çeçen’ler için artık her gün yaşanan gerçekler, şimdi de Çeçen mülteciler Ruslar tarafından savaş bölgelerine geri döndürülmeye çalışılıyor. Ne için? Rusya dünyaya Çeçenistan’da her şeyi normale döndürdüğünü göstermek istiyor.

Çeçen’ler Rusların gece evlere düzenledikleri baskınlarda kaçırılıyorlar, işkence ve erkek nüfusuna karşı yürütülen av 12 yaşındaki çocuklardan başlıyor, Ruslar kadınlara ve kızlara da saldırıp tecavüz ediyorlar.

En saygılı şekilde söylenişiyle Kafkasya’daki yokolma tehlikesi altında bulunan halk Çeçen’lerdir. Çeçenistan’daki savaş maskesi altındaki soykırım hala devam ediyor, ve Rus kafirler Çeçenistan’da her geçen gün daha iğrenç ve sapıkça yollara başvuruyor. Ama dünya politikacıları bunu görmezlikten geliyor ve “soykırım” kelimesine şaşırıyorlar. Onlar Çeçen insanlarının canı pahasına Rusya ile ittifaklar kurmaya ve Rusya ile ticaret yapmaya devam ediyorlar.

Her 15 dakikada bir Çeçen kayboluyor. Yani, Rus güçleri tarafından kaçırılıyor, işkence yapılmak ya da daha sonra ailesinden fidye alınıp serbest bırakılmak üzere, yada gizlice öldürülüp saklı bir toplu mezara gömülmek üzere bilinmeyen bir yere götürülüyor. Neredeyse bir milyon Çeçen’in 4’te 1’i bombardımanlarda katledildi, yada işkence kamplarında işkenceyle öldürüldü.

Rusların sinsi yalanları devam ediyor: Çeçenistan’daki terör faaliyetleri hala azalmadı diyorlar. Bunun anlamı “Biz hala bütün Çeçen’leri öldüremedik – bize daha çok zaman verinki hepsini öldürelim."

Savaş Çeçen insanlarına sadece iki çıkış yolu bırakıyor: Rus resmi silahlı güçleri maskesi altında hareket eden ama kendilerini her türlü adli ve insani kanunların üzerinde gören “Rus ölüm mangalarına” karşı ümitsizce, ve ölümcül bir direnişe geçmek – yada dünyadan tamamen izole edilmiş yıkıntılar içinde, açlık, sefalet, adaletsizlik ve aşağılamalar dolu bir hayat yaşamak. Savaş hayatta kalan bütün Çeçen’leri, hatta eskiden Rusya’ya sadık olanları bile şimdi Rusya’nın ebedi düşmanı yapmıştır.

Savaş Rusya’nın ekonomik gelişmesine engel olmakta, ama kanlı ticaretleriyle bu savaştan kendilerine büyük bir servet yapan bir avuç süper zenginin, Rusya’nın geri kalan sefalet ve yoksulluk içinde yaşayan çoğunluk nüfusuyla aralarındaki gelir dağılımı adeletsizliğini arttırmaktadır.

Savaş Çeçenistan’ı “serbest bir suç bölgesi” haline getirmiştir, Rus organize suç örgütlerinin değişik şebekeleri bunu kullanmaktadırlar. Rusya’da çocuk mafyası, ve organ mafyası türemiştir. Çeçenistan’daki rus yetkililer kaçırdıkları Çeçen’lerin bütün iç organlarını alıp öldürüp sonra da bu organları İsrail organ mafyasına satmaktadırlar. Bu şebekelerin başında da Rus genaraller vardır. İkinci sitemdeki fotoğraflarda vücutlarının üst kısmı baştan aşağıya kadar kesilmiş, sonra da bu kesiğin üzerine dikiş atılmış cesetler göreceksiniz, işte bu fotoğraflar organları çalınan Çeçen’lere aittir.
http://russian-genocide-over-chechen-people.blogspot.com/

Çeçenistan’da Ruslar tarafından oluşturulan bu “serbest suç bölgesi” Rusya’nın dört bir yanındaki suç örgütlerini beslemektedir, bu durum rusya’da işlenen suç sayısında da artışlara sebep olmuş, antidemokratik değerler artık “hoşgörülür” hale gelmiş, toplum içinde yabancı düşmanlığı, korku, ümitsizlik ve nefretin yayılmasına sebep olmuştur, bunlar faşist rejimlerde görülebilecek davranışlardır.

Şimdi Rusya hoş olmayan gerçekleri dürüst bir şekilde anlatmaya çalışan medya üyelerinden kurtulma yollarına gitmektedir, demokratik politikacılar açık yada gizli cinayetlerle saf dışı edilmektedirler.

Savaş Rusya’yı baskıcı bir yönetim kurmaya itmiştir, bu rejim her geçen gün Stalin rejimine benzemektedir. Bu rejimin diğer amaçları değişebilir, ama ilk amacı Çeçenistan’daki savaşın daha da gelişerek devam etmesidir, her ne kadar Rusya’nın liderleri ülkelerini nasıl bir dibi olmayan çukura attıklarının farkında olsalar bile.

Burada dürüst Rus vatandaşlarına bir şey söylemek zorundayım. Ruslar hakkında ağır cümleler kullandığım için üzgünüm, bu sizi incitiyor olabilir. Ama bir şeyi unutmamak lazım, Çeçenistan’daki bu soykırımı uzaylılar yapmıyor, bu insanlık suçlarını onlar işlemiyor. Bu soykımı yapanlar ve bu insanlık suçlarını işleyenler sizin oğullarınız.

Lütfen bunları durdurmaya çalışın.
 

 


  Editör :  TORLAKON

9280 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 102 Puan Verildi

  Yorum ( 1 )   

 YUSUF ZİYA MUTLU

Tarih : 19.10.2008 17:26:14  

  BU SİTE HK.

Kayıtlı İp:


ÇALIŞMANIZ ÇOK GÜZEL BU RESİMLERİ ÖNCE ÇEÇENLERE TERÖRİST DİYENLERİN DAHA SONRADA EZİLMİŞ HALKLAR EDEBİYATI YAPAN AMA KENDİ İDEOLOJİLERİNİN AKITTIĞI KANLARI GÖRMEZDEN GELEN KOMÜNİSTLERE GÖNDERMELİ.ELBETTE BİR GÜN BUNLARIN HESABI SORULUR.YAŞASIN ÖZGÜR ÇEÇENYA.ALLAHU EKBER.
  Sayfalar : İlk Sayfa - [1] - Son Sayfa

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru
  DEĞERLİ CANLAR MERHABA Torlakon ocağı, Türk Milletinin ve insanlığın bekâsı için tütmektedir. Nefesi olmak istiyorum, kâlbi vatan için atanın; sesi olmak istiyorum, toprakta kefensiz yatanın(TORLAKON)  

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 3
 Bugün : 7
 Dün : 208
 Toplam : 751718
 Ip No : 3.88.220.93
     
 
 Vatan Size Minnettar
 

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.7311 5.7414
  Euro 5.3073 5.3425
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

   © Copyright - 2008- TÜRK FİLOZOF TORLAKON - Tüm Hakları Saklıdır. 

TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.