Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
TORLAKONDAN - MEHMET DEDE 124 YAŞINDA VEFAT ETTİ - TÜRK FİLOZOF TORLAKON
   
 MEHMET DEDE 124 YAŞINDA VEFAT ETTİ

MEHMET DEDE 124 YAŞINDA VEFAT ETTİ
 Yazı Boyutu

 Tarih : 19.08.2013 - 12:13:34


KAHRAMANMARAŞ- Dünyanın en yaşlı insanları arasında yer alan 1889 doğumlu Mehmet Tatar, Kahramanmaraşta hayatını kaybetti. Yörük olan Tatar, 90 yaşına kadar çobanlık yapmış. Tatar için uzun yaşamın sırrı; doğal hayatın içinde olmak ve keçi sütü

 

MEHMET DEDE 124 YAŞINDA VEFAT ETTİ

 
KAHRAMANMARAŞ- Dünyanın en yaşlı insanları arasında yer alan 1889 doğumlu Mehmet Tatar, Kahramanmaraş'ta hayatını kaybetti. Yörük olan Tatar, 90 yaşına kadar çobanlık yapmış. Tatar için uzun yaşamın sırrı; doğal hayatın içinde olmak ve keçi sütü.

 
Mehmet dedenin yakını Ejder Tatar, 124 yaşındaki Mehmet Tatar'ın yaklaşık iki ay önce mide kanaması geçirdiğini ve bir süre hastanede yattığını belirterek, "Hastaneden taburcu olduktan sonra bir türlü kendisine gelemedi, bir haftadır hiçbir şey yiyip içmiyordu, bugün en son olarak bir fincan zemzem içti ve gözlerini yumdu" dedi.

Türkoğlu İlçesine bağlı Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde oğlu Musa Tatar'la yaşayan 12 çocuk ve 65 torun sahibi, 124 yaşındaki Mehmet Tatar, geçen Ramazan Bayramı'nda bir şeker firmasının reklam filminde ''aile birliği'', ''aile bağları'' ve ''bayramlar aileyle güzel geçer'' mesajıyla hafızalarda yer etmişti.
 
Mehmet dedenin sağlığında yaptığı beslenme tavsiyesi; "Beslenmeden ziyade huzur çok önemli. Bunun dışında alkol ve sigaradan uzak durun. Sebze, meyve, bal, tereyağı, süt ve bolca yoğurt tüketin. Bütün bunlar uzun ve sağlıklı bir hayat sürmenizde etkili olur".
(MEVLÂ RAHMET EYLEYE… Mehmet dedenin doğum yerine bakıldığında Aydın yöresi Yörüklerinden olduğu anlaşılıyor. Ülkemizde en uzun yaşayanların Aydın yöresinden olduklarına dikkat!)
 

  Editör :  TORLAKON

2970 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 15 Puan Verildi
 Kaynak :  TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Kategori ¬ TORLAKONDAN

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru
  DEĞERLİ CANLAR MERHABA Torlakon ocağı, Türk Milletinin ve insanlığın bekâsı için tütmektedir. Nefesi olmak istiyorum, kâlbi vatan için atanın; sesi olmak istiyorum, toprakta kefensiz yatanın(TORLAKON)  

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
HİPOTERMİ: Soğukta Vücut Isısının Düşmesi (alıntıdır) HİPOTERMİ: Soğukta Vücut Isısının Düşmesi (alıntıdır)
Hipotermi, özellikle askerler, avcılar, balıkçılar, çobanlar, kayak yapanlar… gibi dış ortamda bulunmak ve çalışmak zorunda kalanlarda ve evi barkı olmayan insanlarda ortaya çıkar. Küçük çocuklar ve ileri yaştakilerde de risk yüksektir. ...
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 24
 Bugün : 426
 Dün : 482
 Toplam : 700311
 Ip No : 54.226.209.201
     
 
 Vatan Size Minnettar
 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 5.3412 5.3508
  Euro 4.7023 4.7335
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

   © Copyright - 2008- TÜRK FİLOZOF TORLAKON - Tüm Hakları Saklıdır. 

TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.