Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
TORLAKONDAN - ROBOT KATIR - TÜRK FİLOZOF TORLAKON
   
 ROBOT KATIR

ROBOT KATIR
 Yazı Boyutu

 Tarih : 28.08.2008 - 11:56:23


BigDog(KocaKöpek) adlı bu robota, resimde de görüldüğü gibi dört sırt çantası yüklenebiliyormuş. Görünüşü ve ebatları iri bir köpek veya küçük bir katıra benzeyen robot 1 metre boyunda, 0.7 metre yüksekliğinde ve 75 kg ağırlığındaymış.

 

Yeryüzündeki en gelişmiş dört ayaklı robot olduğu belirtiliyor. Boston Dynamics tarafından Amerikan piyadelerinin hamallığını yapsın diye tasarlanmış olan BigDog(KocaKöpek) adlı bu robota, resimde de görüldüğü gibi dört sırt çantası yüklenebiliyormuş. Görünüşü ve ebatları iri bir köpek veya küçük bir katıra benzeyen robot 1 metre boyunda, 0.7 metre yüksekliğinde ve 75 kg ağırlığındaymış.

Eğimli, engebeli ve kayalık arazilerde bir bilgisayar tarafından kontrol edilen benzinli motoruna bağlı 4 ayağını bağımsız olarak hareket ettirerek dengede kalıyormuş. Taşlık arazilerde yürüyor, saatte 4 km hızla koşuyor, 35 dereceye kadar eğimli arazileri tırmanıyor ve 153 kg kadar yük taşıyabiliyormuş. Şimdilik silahsız olarak tasarlanmasına rağmen, gelecekte üzerine bir ağır makinalı tüfek bağlanarak savunma ve saldırı maksatlı kullanılabilecekmiş.

Bu elektronik hamal, yüklerini taşıdığı piyadelerin korumasında gidecek olmalı ki, karşıdan gelecek kurşunlara karşı dayanımı konusunda bilgi verilmemiş…

Bizim ordumuzun bir öğretisi vardır:

“En etkili silah, iyi yetişmiş askerdir.” diye.

Elbette, zamanın şartlarına göre eğitilip techiz edilmesi koşuluyla…

Gönül ister ki, savaşlar ve düşmanlıklar hiç olmasa da, insanlar beyinlerini insanlığı yaşatmaya çalışma yolunda yorsalar...

“Dünya barışı ve insanlığın huzuru, Türk Birliği ve Gücüne bağlıdır. Türk’ün boyun eğdirildiği bir Dünya’da insanlık yerlerde sürünüyor demektir.”(Torlakon öğretisi)


  Editör :  TORLAKON

2538 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Kategori ¬ TORLAKONDAN

  Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 Duyuru
  DEĞERLİ CANLAR MERHABA Torlakon ocağı, Türk Milletinin ve insanlığın bekâsı için tütmektedir. Nefesi olmak istiyorum, kâlbi vatan için atanın; sesi olmak istiyorum, toprakta kefensiz yatanın(TORLAKON)  

 
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
ÇEÇELİ KARA MURAT ÇEÇELİ KARA MURAT
Minkarip-Mıngırap köyü bugünkü ismiyle Çamyuva köyünde yapılan muharebeyi kaybeden Yunan kuvvetleri panik halinde Gediz civarındaki kuvvetlerle birleşmeyi amaçlamaktadır. Ama yollarını kaybetmişlerdir. Mıngırap ve Aşağı Karacahisar köylerini ateşe ve...
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 4
 Bugün : 137
 Dün : 174
 Toplam : 686595
 Ip No : 54.80.96.153
     
 
 Vatan Size Minnettar
 

 
 Son Haberler
 
 Popüler Haberler
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 6.2671 6.2784
  Euro 5.5463 5.5830
 
 Hava Durumu 
 Reklam 

  
 

   © Copyright - 2008- TÜRK FİLOZOF TORLAKON - Tüm Hakları Saklıdır. 

TÜRK FİLOZOF TORLAKON

 Çilem.Net altyapısını kullanmaktadır.